Kredyt hipoteczny | mieszkaniowy Warszawa

Kredyt hipoteczny – to warto o nim wiedzieć!

Klientom oferujemy również kredyty hipoteczne w Warszawie. Kredyty hipoteczne do bardzo popularny sposób na sfinansowanie zakupu mieszkania. Kredyt mieszkaniowy to długoterminowy kredyt bankowy, który przeznaczony jest na zakup konkretnej nieruchomości, a jego zabezpieczeniem jest hipoteka wpisana na rzecz banku do księgi wieczystej nieruchomości, której zakup bądź budowa finansowane są kredytem hipotecznym.

Kredyt mieszkaniowy, jako kredyt długoterminowy

Kwota kredytu hipotecznego, zależy od wysokości wkładu własnego oraz ceny mieszkania, a te w Warszawie nie należą do tanich. Zazwyczaj jest to co najmniej kilkaset tysięcy złotych. Dlatego też kredyty mieszkaniowe udzielane są na wiele lat, nawet 35.

Osoby znające się na ekonomii twierdzą, że najbardziej opłacalnym kredytem na mieszkanie jest wzięty na 15-20 lat. Dłuższy okres kredytowania oznacza horrendalne odsetki. Warto zatem, jeśli Cię stać, zdecydować się na wyższe raty i krótszy okres kredytowania.

Kredyt hipoteczny, jak jego nazwa sama już mówi, wymaga hipoteki czyli zabezpieczenia. Takim zabezpieczeniem jest wpis hipoteki do księgi wieczystej nieruchomości.

Oprocentowanie kredytu hipotecznego

Oprocentowanie kredytu hipotecznego składa się z dwóch elementów jest to zmienna stawka WIBOR (3- lub 6-miesięcznej) oraz stałej marży banku. Dobra wiadomość jest taka, że na marżę banku możesz mieć wpływ i ją negocjować , wszystko zależy od Twojej zdolności kredytowej oraz wkładu własnego.

Kredyt hipoteczny a wkład własny

Nasi klienci z Warszawy muszą pamiętać, że nie istnieje możliwość wzięcia kredytu hipotecznego bez wkładu własnego, od niedawna powinien on wynosić 20% kosztów inwestycji, jednak często da się ten element negocjować, schodząc do 10%. Minus mniejszego wkładu własnego jest taki, że bank będzie wymagał dodatkowego ubezpieczenia, które zwiększy raty kredytu.

Prowizje i opłaty związane z kredytem mieszkaniowym

Biorąc kredyt hipoteczny musisz się przygotować na fakt, że będziesz musiał ponieść dodatkowe opłaty. Często jest to prowizja banku, która wynosi od 0 do 4%. Inne opłaty to wycena wartości nieruchomości, kontrola kredytowanej nieruchomości, a jeśli w trakcie będziemy chcieli zmienić parametry kredytu to również opłata za aneks do umowy.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami kredytowymi oraz wyboru najlepszego kredytu hipotecznego w Warszawie!